Erdoğan’dan açıklama geldi

Erdoğan’dan açıklama geldi

Reis-i Cumhur  Tayyip Er doğan, dün yaklaşık olarak iki saat civarı  süren ekonomi zirvesinde çok ömemli açıklamalarda bulundu  Meyve Ve sebze de fiyat istikrarı konusuna da  vurgu yapan Erdoğan Atılması gereken adımları tek tek  işte böyle açıkladı  dilden dile dolaşan kimse kıdem tazminatı alamayacak insanlar mağdur olacak söylentilerinede değinen Başkan  Kıdem tazminatı konusunda bakın neler söyledi

KIDEM KONUSUNU ÇÖZECEĞİZ

Başkan Erdoğan Türkiye AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı ile Beştepe’de bir araya geldi.   görüşmede başta ekonomide yaşanan gelişmeler olmak üzere kıdem tazminatı, Perakende Yasası, 3600 ek gösterge, işsizlik rakamları, fiyat istikrarı ve Avrupa Birliği  meselesi gibi kritik başlıklar ele alındı.

Cumhurbaşkanı, toplantıda gündeme gelen kıdem tazminatı meselesiyle ilgili de görüşlerini dile getirerek, “Hiç kimsenin mağdur edilmesini istemiyoruz. Bu konuda mutabakat esastır. Aile Bakanı ile oturup tüm boyutlarıyla değerlendirip, istişareyle karar vereceksiniz. Tüm tarafların mutabakatını dikkate alacağız. Bu işin üç ayağı var: İşçi, işveren ve hükümet. Üç ayağı da mutabakata varacak bu konuyu çözeceğiz” dedi.

SIKINTILARI HALLEDECEĞİZ

Yurtiçinde ve yurtdışında ekonomide yaşanan gelişmelerin de ele alındığı toplantıda Er doğan, “Sıkıntıları mutlaka halledeceğiz. Bundan sonraki süreçte hepimize görev düşüyor. Başta fiyat istikrarı olmak üzere ekonomideki tüm konuları beraber çözeceğiz” ifadesini kullandı.

ÖNCELİK 3600 EK GÖSTERGE

Toplantıya katılan taraflar 3600 ek göstergenin belli bir kesimi değil tüm çalışanları kapsaması gerektiğini dile getirdiler.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.