İlyas Salman’dan Mısıroğlu paylaşımı

İlyas Salman’dan Mısıroğlu paylaşımı

Ak Parti ve Cumhur İttifakına d’üşmanlığıyla bilinen  Eskiden herkesin  oynadığı rolleri severek izlediği İ’lyas Salman gene k’in k’ustu  Sürekli Siyaset  yapan Ak partiye muhalif olmak için elinden geleni ardına koymayan Salman Bu kez de Kadir Mısıroğlunu hedef alan bir paylaşım yaparak çok büyük tepki topladı Kadir Mısıroğlu ile ilgili bakın ne paylaştı

HAYATINI KAYBEDERSE ÇİFTE BAYRAM YAPACAKMIŞ

Bir insanın hayatını kaybetmesine sevinecek kadar küçülen Salman Sosyal Medyada büyük tepki gördü

KADİR MISIROĞLU KİMDİR

Kadir Mısıroğlu, 24 Ocak 1933 tarihinde Trabzon’da dünyaya geldi.

İlk ve orta öğrenimini Akçaabat’ta tamamladıktan sonra lise öğrenimini Trabzon şehrinde tamamladı. Ardından 1954 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitime başladı.

Öğrencilik zamanlarında birçok öğrenci yurdu açıp çalıştırdı. Henüz hukuk fakültesinde eğitim gördüğü zamanlarda dahi hukuktan çok tarihe ilgi duyan Mısıroğlu, Türkiye’nin yakın tarihi ile ilgili araştırmalar yapmaya başladı.

Aynı yıllarda Toprak dergisinde yazı yazdı.

1964 senesinde ilk eseri olan “Lozan Zafer mi Hezimet mi?” kitabının ilk cildini yayınladı. Aynı sene Sebil Yayınevi’ni kurdu. 1970 senesinde genişletilmiş ikinci kitabı 5816 sayılı kanuna muhalefet gerekçesiyle toplattırıldı. Hakkında dava açılan Mısıroğlu, 1974 genel affı sayesinde ceza almamıştır.

1970 senesinin Ocak ayında, Millî Türk Talebe Birliği’nde Harf Devrimi ile alakalı verdiği bir konferansı dava bahane edilerek, hakkında Eskişehir Örfi İdare Mahkemesi’nce mahkûmiyet kararı verildi. Daha sonra 1976 yılının başından itibaren İslami bir dergi olan Sebil dergisini çıkarmaya başladı.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.