Bundan sonra ne olur

Bundan sonra ne olur

Sadi Güven Başkanlığındaki Yüksek seçim kurulu kendine yakışanı yaptı ve de oy çokluğuyla  4 e karşı 7 oyla istanbulda büyük usulsüzlüklerin olduğunu ve de bu yüzden seçimlerin yenilenmesine karar verdi bu karara başta bazı komedyen ünlüler olmak üzere chp liler tepki göstersede hakk olan adil olan seçimlerin en kısa sürede yenilenmesidir vede bu oldu Elhemdulillah

İSTANBULLULAR HAZİRANDA YENİDEN SANDIĞA GİDECEK

Yüksek Seçim Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine karar verdi. Kararın ardından, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının iptal edildi. YSK kanununa göre, herhangi bir nedenle boşalması durumunda, seçim yapılıncaya kadar belediye başkanlığına İçişleri Bakanı tarafından görevlendirme yapıyor.

Yüksek Seçim Kurulu üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine karar verdi. YSK üyeleri, AK Parti’nin itirazını 4 ret oyuna karşılık 7 oyla kabul etti.

YSK’nın verdiği kararla Ekrem İmamoğlu’nun da başkanlığı düştü. Peki bundan sonra ne olacak? Ya İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kendi içinde yapacağı seçimle başkanvekili seçecek ya da İçişleri Bakanlığı kamuda boşluk olmaması için başkanvekili ataması yapacak.

İKİ SEÇENEK VAR

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, yaşanacak süreci anlattı bakın neler söyledi

İki seçeneğin bulunduğunu aktaran Güler şunları söyledi: “ belediye başkanlığı makamının istifa, ölüm ya da herhangi bir sebeple boşalma halini anlatır. 45. madde, burada İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ni birinci başkanvekili başkanlığında olağanüstü toplantıya çağırır. Belediye Meclisi Üyeleri arasından gizli oyla bir kişiyi belediye başkanvekili seçebilir. dedi

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.