İkramiye tarihi netleşti

İkramiye tarihi netleşti

Türkiye’de yıllarca verilmeyen emekliye ikramiye geçen yıldan bu yana verilmeye başlamıştı emeklinin yüzünü güldüren Bayramlarda emeklilere rahat bir nefes aldıran uygulama bu senede devam edecek  Maaşını kendi alan emekliler 1000 tl  dul yetim aylığı alanlar ise geçen sene olduğu gibi 750 tl ikramiye alacaklar bu ikramiyeleri emekli vatandaşların ne zaman alacagıda belli oldu işte o tarih

İŞTE ÖDENECEĞİ TARİH

yaklaşık 12.3 milyon emekli bu yılın ilk bayram ikramiyesine kavuşuyor. Ramazan Bayramı ikramiyesi bu ayın sonunda ödeniyor. Heyecanla beklenen ödemeler için gözler şimdiden Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) çevrildi. İkramiyeden, bu ayki ödeme yapılana kadar emekli aylığı bağlananlar da yararlanacak.

NE ZAMAN BU PARA ÖDENECEK

Ramazan Bayramı 4-6 Haziran’da kutlanacak. 3 Haziran arife günü. 1 ve 2Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle emeklilere bayram ikramiyesinin bu ayın sonunda ödenmesi bekleniyor. Büyük ihtimalle ödemeler 27-31 Mayıs arasında hesaplara yatırılacak. Tam tarih önümüzdeki günlerde duyurulacak.

KİMLER ALABİLİR

Ödemenin yapıldığı tarihte SGK’dan emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara verilecek. Ayrıca SGK’dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine ödeniyor.

TUTARI BAKIN NE KADAR OLACAK

Yasaya göre, Ramazan ve Kurban bayramları öncesi ödenecek ikramiye bin lira.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.