Akşener’in beklemediği son, tüm hayalleri Böyle suya düştü

Akşener’in beklemediği son, tüm hayalleri Böyle suya düştü

Türk politikasının en tepesine talip olan Meral Akşener, grafiği gittikçe düşerek amaçladığı hiçbir makam’a sahip olamadı.Politika hayatına 1995 seneninde Doğru Yol Partisi’nde (DYP) Kadın Kolları Başkanı olarak başlayan Meral Akşener daha sonra aynı partiden Milletvekili seçildi.Refah Partisi (RP) ve DYP ile oluşan ortak yönetim hükümetinin İçişleri Bakanı Mehmet Ağar istifa edince onun yerine İçişleri Bakanı olarak atanmıştı foyası ortaya çıktı

F’ETÖ TARAFINDAN ATANDI

Akşener’in bu göreve Fetullah Gülen tarafından önerildiği uzun yıllar sonra anlaşıldı.  FETÖ elebaşı Gülenin yanında uzun yıllar kalan Nurettin Veren’in izah ettiği bilgiler doğrultusunda Akşener’i Gülen’in önerdiği ortaya çıktı. Nurettin veren bu iddiasına kanıt olarak da Meral Akşener’in yazdığı “Teşekkür Mektubunu” paylaştı.

AK PARTİ İLE FLÖRT

Fazilet Partisi’nden (FP) ayrılan Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Yenilikçi hareket” toplantılarına katılarak AK Parti’nin kuruluş çalışmalarına katılan Akşener daha sonra bu oluşumda bulunmadı.

Akşener, 3 Kasım 2001 MHP’ye katıldı ve 2007’de Milletvekili seçildi.

MHP’DE KURULTAY İSTEKLERİ

Kasım 2015 Genel Seçimlerinde MHP’nin rey kaybetmesini fırsat bilen Akşener kurultay isteği ile muhalefete başladı.

BEN BAŞBAKAN OLACAĞIM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi “Tek Adamlık” ile suçlayarak Ülkücülerin demokrasi arayışına liderlik etmek iddiası ile kongre isteyen Akşener’in bu çıkışını MHP Genel Merkezi “Fetö’nün MHP’yi ele geçirme operasyonu olarak değerlendirerek Akşener’i partiden ihraç etti.

Bu süreçte Akşener daimi “Ben Başbakan olacağım” söylemi ile kamuoyunun önüne çıktı.

Bu söyleminin ise 15 Temmuz darbe teşebbüsünün başarılı olması halinde Başbakanlığa getirileceği yeniden MHP ve diğer politikler tarafından öne sürüldü.

BEN REİSİCUMHUR OLACAĞIM

Akşener, MHP’de yapmak istediği kongre teşebbüsü ve operasyon başarılı olmayınca ihraç edildikten sonra MHP’den ayarttığı Ülkücüleri de dâhil ettiği bir parti kurdu. İYİ PARTİ ismini verdiği Parti çok iyi bir PİAR çalışması ile kamuoyuna “Çare” olarak sunuldu.

Türkiye sistem farklığına gitmiş, Başbakanlık müessesesi kaldırılmış Partili Cumhurbaşkanlığı “Başkanlık” sistemine geçilmişti. Akşener Başbakan olamadan Başbakanlık Müessesesi kalkmıştı. O vakit Reisicumhur olmalıydı ki hedefine onu koydu.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.