Gurbetçilere Türkiye’den Çocuk yardımı

Gurbetçilere Türkiye’den Çocuk yardımı

Gurbetçi Türklerin Çoğu bilmiyor ama Türk vatandaşı olan yada Mavi kart sahibi olan Gurbetçilere devlet çocuk başı para veriyor bu parayı gurbetçiler az görebilir ama  devlet bedavadan veriyor neden almayasınızki herkes parasını alsın bu hizmetten herkes yararlansın  Avrupa ülkelerinde yaşayan yurttaşlar da, Türkiye devletinin yeni doğan bebeklere yaptığı doğum yardımından faydalanabilir.

3 ÇOCUĞU OLANA 1300 TL

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına ve mavi kart sahiplerine de ilk bebek için bir defaya mahsus  yardım yapılıyor   Türkiye’de yaşanan vatandaşlara tanınan bu hak, yurt dışındaki Türk vatandaşlarına ve mavi kart sahiplerine de veriliyor.

15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren ilk çocuk için 300 lira, ikinci çocuk için 400 ve daha sonraki çocuklar için çocuk başına 600 lira ödeniyor.

Ödemeleri alabilmek için öncelikle nüfus müdürlüklerine çocuğu kaydettirmek gerekiyor. Sonrasında yurt dışında yaşayanlar büyükelçiliklere ve konsolosluklara başvurarak ödeme talebinde bulunabilirler.

Çocuk Parası Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?
Çocuk parası sorgulama işlemleri E-Devlet sistemini kullanarak rahatlıkla yapılabilmektedir. Teknolojini gelişmesi ile online işlem kolaylıklar dünyasıyla tanışan vatandaşlar bir çok işlemlerini evlerinde internet aracılığı ile gerçekleştirirler. Devlet destekli verilen çocuk parası sorgulamalarını online olarak yapmak için E-Devlet sistemine giriş yapmak gerekir Tüm gurbetçiler bu haktan faydalansın ve Türkiye’ye geldiklerinde doğum yapmış birine parayı nasıl aldığını sorsun o ona yardım eder parasını gidip alır  Herkesin Bilmesi İçin Elden ele yayalım Gurbetçiler

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.