Gurbetçikere 2 Euro Uyarısı

Gurbetçikere 2 Euro Uyarısı

2007 yılında, 1982 yılında hayatını kaybetmiş olan Fransanın Güneyinde Küçük bir Prenslik olan Monaco’nun  Prensesi Grace Kelly anısına basılan 2 Eurolar koleksiyo ncularda altın fiyatına alıcı buluyor. Her gün milyon larca insanın cebine giren 2 Euro ar bazen altından çok daha değerli ola biliyor. 2007 yılında, 1982 yılında hayatını kaybeden Monaco Prense si Grace Kelly anısına basılan 2 Eurolar kolek siyoncularda altın fiyatına alıcı buluyor.

KOLEKSİYONERLER BU PARALARI VERİYOR

 

2007 seneninde Romanya ve Bulgaristan AB’ye alındığında, AB haritası daha da büyümüş, maden paralarının üstünde bulunan haritalar da değişti. 2008 seneninde AB genişlemesi bütün Euro maden paralarında görüldü.

Bilhassa küçük devletler olan Monako, Vatikan, San Marino ve Andorra gibi ülkelerde daha az Euro maden parası bulunduğu için, koleksiyoncular tarafında aranan paralar olabiliyor.

MONAKO

Monako’daki 2 Euro maden parasında, ülkenin daha önceki Prensesi Grace Kelly‘nin (1929-1982) portresi 2007‘de basıldı.

Bu paralardan piyasada 2 bin tane bulunuyor. Bu 2 Euro maden parasının değeri eski yıllar 60 ile 80 Euro arasında değerleri vardı. Şimdi aynı paralar koleksiyoncular tarafından 2500 Euro’ya kadar alıcı bulabiliyor 2011 seneninde Monako Prensi Albert, Güney Afrika‘lı Charléne ile izdivaç edince 2 Euro’nun üzerine Albert‘in portresi basıldı. Bu paranın şuan ki değeri 300 Euro.

HAMBURGLU MİCHEL

Hamburglu Michelin resmi olan 2 Euro maden parasının değeri 100 Euro’yu buluyor.

REKOR YUNANİSTANDA
Yunanistanda basılmış olan 2002 senenindeki bu para Ebay de tam 80.000 Euro ya satılmış vaziyette Gurbetçi Türkler Sizinde Elinizde varsa Koleksiyonerlere satabilirsiniz

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.