İstanbul İçin tarih verildi

İstanbul bu gün son 20 yılda olmamış kadar büyük bir deprem ile sardıldı bunun yankıları hala geçmiş degilken 5.8 büyüklüğündeki İstanbul depreminin ardından birçok uzman beklenen büyük İstanbul depreminin tarihiyle ilgili dikkat çekici tahminlerde bulundu. Marmara’da son zamanlarda art arda meydana depremler İstanbulluların yüreğini ağzına getirdi. Son olarak bugün Silivri açıklarında 5.8 büyüklüğünde bir deprem […]

 İstanbul İçin tarih verildi

26.09.2019 - 15:15

Güncelleme : 26.09.2019 - 15:24

İstanbul bu gün son 20 yılda olmamış kadar büyük bir deprem ile sardıldı bunun yankıları hala geçmiş degilken 5.8 büyüklüğündeki İstanbul depreminin ardından birçok uzman beklenen büyük İstanbul depreminin tarihiyle ilgili dikkat çekici tahminlerde bulundu.

Marmara’da son zamanlarda art arda meydana depremler İstanbulluların yüreğini ağzına getirdi. Son olarak bugün Silivri açıklarında 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Yaptığı deprem tahminlerinin büyük bir bölümü doğru çıkan deprem bilimci Frank Hoogerbeets, İstanbul’u ‘alarmdaolun’ sözleriyle uyarmıştı. Bu uyarının ardından meydana gelen 5,8’lik deprem sonrası yine gözler Hoogerbeets’a çevrildi.

Yaptığı tahminlerle ünlenen Frank Hoogerbeets, önceki tahminlerinin doğru çıkması ile çok konuşulmuştu.

BÜYÜK DEPREM KONUSUNDA UYARMIŞTI
Türkiye’nin risk altındaki bölgelerden biri olduğunu sürekli vurgulayan Hoogerbeets, özellikle İstanbul Depremi konusunda Türkiye’yi uyarıyordu.

Salı günü yaşanan 4.7 ve bugün meydana gelen 5.8 şiddetindeki depremlerin ardından Frank Hoogerbeets’in sözleri bir kez daha gündeme geldi.

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen 4.7’lik depremin ardından Hoogerbeets “Depremin olduğu o bölgede yüksek sismik faaliyet bekliyorum. Bana göre önümüzdeki 3 ay çok önemli Bu üç ay içerisinde büyüklüğü 7’yi bulabilecek bir deprem o bölgede olursa buna kimse şaşırmasın. Tam yerini söylemek imkansız ama Silivri’ye çok uzak olmayacağını söyleyebilirim” ifadelerini kullanmıştı.