Şebeke altyapısı bakın neden çöktü

Silivri açıklarında meydana gelen İstanbulda yaşayan milyonlarca insana korku dolu anlar yaşatan rihter ölçeğine göre  5,8 şiddetindeki deprem nedeniyle telefon ve internet şebekelerinde de sorun meydana geldi. İstanbul’un tamamında hissedilen depremde zarar gören telefon alt yapısındaki aksaklıktan ötürü Türkiye’nin diğer illeri de etkilendi. İstanbul’da da hissedilen Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 şiddetindeki deprem haberleşme alt […]

 Şebeke altyapısı bakın neden çöktü

26.09.2019 - 14:05

Güncelleme : 26.09.2019 - 14:58

Silivri açıklarında meydana gelen İstanbulda yaşayan milyonlarca insana korku dolu anlar yaşatan rihter ölçeğine göre  5,8 şiddetindeki deprem nedeniyle telefon ve internet şebekelerinde de sorun meydana geldi. İstanbul’un tamamında hissedilen depremde zarar gören telefon alt yapısındaki aksaklıktan ötürü Türkiye’nin diğer illeri de etkilendi.

İstanbul’da da hissedilen Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 şiddetindeki deprem haberleşme alt yapısını olumsuz etkiledi. Türkiye’nin birçok ilinde cep telefonları şebeke sorunu nedeniyle kullanılamadı.

DEPREM TÜM TÜRKİYE’Yİ ETKİLEDİ
İstanbulluları sokağa döken 5,8 şiddetindeki Yalova açıklarında meydana gelen deprem nedeniyle telefon ve internet şebekeleri zarar gördü. Birçok telefon operatörünün etkilendiği haberleşme sorununun, deprem sarsıntısının kablo şebekelerinde meydana getirdiği kopukluklardan kaynaklandığı sanılıyor.