Valilikten İmamoğlu açıklaması

Ve Ekrem İmamoğlunun adamlarının kopardığı yaygaranın yalan olduğu ortaya çıktı İstanbul Valiliği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısına davet edilmediği iddialarını yalanladı. Valilik açıklaması ile birlikte İBB Başkanı İmamoğlu da sosyal medyada yayılan iddiayı yalanladı. İstanbul Valiliği, resmi Twitter hesabında “İlimizde dün meydana gelen deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay başkanlığında bütün […]

 Valilikten İmamoğlu açıklaması

27.09.2019 - 17:27

Güncelleme : 27.09.2019 - 17:27

Ve Ekrem İmamoğlunun adamlarının kopardığı yaygaranın yalan olduğu ortaya çıktı İstanbul Valiliği, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısına davet edilmediği iddialarını yalanladı. Valilik açıklaması ile birlikte İBB Başkanı İmamoğlu da sosyal medyada yayılan iddiayı yalanladı.

İstanbul Valiliği, resmi Twitter hesabında “İlimizde dün meydana gelen deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay başkanlığında bütün kurumların en üst düzeydeki temsilcilerinin iştirakiyle bir değerlendirme toplantısı yapılmıştır” paylaşımında bulundu.

İBB BAŞKANI’NIN TOPLANTIYA DAVET EDİLMEDİĞİ İDDİALARI GERÇEĞİ YANSITMIYOR’

Söz konusu paylaşımın devamında şunlar kaydedildi: Yapılan bu toplantı sonrasında gece boyunca sürecek Afet Acil Durum Yönetmelik Merkezi faaliyetlerinin sabah saat 10:00’da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün Hasdal Yerleşkesi’nde tekrar değerlendirilmesi kararlaştırılmış, bugünkü toplantı için katılımcılar bizzat orada bilgilendirilmiş ve davet edilmişlerdir. Sosyal medyada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın toplantıya davet edilmediği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.”