Gurbetçilere uyarı paralı olacak

Avrupa’nın birçok yerinde Gurbetçilerin yoğun şekilde alışveriş yaptığı Alman marketler zinciri olan Lidl, yeni dönemde bir saatten fazla park eden araçların para ödeyeceği bir sisteme geçiyor.  Almanya’da en yaygın uygun fiyatlı marketler zincirlerinden biri olan Lidl, otoparklarında yeni sisteme geçiyor. 1 SAATTEN SONRA ÜCRET ALINACAK Araç park yerlerini servis sağlayıcılara kiralayan marketler zincirinde uzun süreli […]

 Gurbetçilere uyarı paralı olacak

07.10.2019 - 15:40

Güncelleme : 07.10.2019 - 15:40

Avrupa’nın birçok yerinde Gurbetçilerin yoğun şekilde alışveriş yaptığı Alman marketler zinciri olan Lidl, yeni dönemde bir saatten fazla park eden araçların para ödeyeceği bir sisteme geçiyor.  Almanya’da en yaygın uygun fiyatlı marketler zincirlerinden biri olan Lidl, otoparklarında yeni sisteme geçiyor.

1 SAATTEN SONRA ÜCRET ALINACAK

Araç park yerlerini servis sağlayıcılara kiralayan marketler zincirinde uzun süreli park etmek paralı hale gelecek. Planlamalara göre, 1 saat boyunca ücretsiz park edebilecek olan müşteriler, bu süreyi geçmeleri durumunda para ödemek zorunda kalacaklar.

Market, bir saatin alışveriş yapmak için oldukça yeterli bir süre olduğunu savunuyor. Almanya’da yayın yapan Chip dergisine göre, bir saatin aşılması durumunda ödenmesi gereken park paraları ise 10 ile 30 avro arasında değişecek.