Uçak bilet fiyatlarında düzenleme geldi

Türkiye’deki bir çok Havayolu şirketlerinin aldığı  nihai karar  ile iç hatlarda uygulanacak en yüksek uçak bilet fiyatı belirledi. İç hat uçak biletlerinde tavan fiyat, bayram haftasonu ve özel gün ayrımı yapılmadan tek bir fiyat olarak belirlenecek Yerli firmalar bu rakamın üstüne çıkamayacak uçak biletlerinin özellikle tatil dönemlerinde astronomik ücretlerle satışına yönelik şikayetler üzerine, “tavan fiyat […]

 Uçak bilet fiyatlarında düzenleme geldi

07.10.2019 - 19:46

Güncelleme : 07.10.2019 - 19:46

Türkiye’deki bir çok Havayolu şirketlerinin aldığı  nihai karar  ile iç hatlarda uygulanacak en yüksek uçak bilet fiyatı belirledi. İç hat uçak biletlerinde tavan fiyat, bayram haftasonu ve özel gün ayrımı yapılmadan tek bir fiyat olarak belirlenecek Yerli firmalar bu rakamın üstüne çıkamayacak

uçak biletlerinin özellikle tatil dönemlerinde astronomik ücretlerle satışına yönelik şikayetler üzerine, “tavan fiyat belirlenmesi” konusunda düzenlemeye gidildi. Hava yolu şirketleri, iç hat uçak biletlerinin azami satış fiyatı (tavan fiyat) konusunda anlaşmaya vardı.

EN YÜKSEK UÇAK BİLETİ 450 TL

Şirketler arasında yürütülen görüşmelerde, uçak biletlerinin “bayram ve özel gün ayrımı yapılmadan” 450 lirayı geçmeyecek şekilde düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Yurt içi uçuşlarındaki “business sınıfı” bilet fiyatları ile yurt dışı bilet ücretlerine herhangi bir sınırlama getirilmeyecek. Bu hafta başlatılacak yeni sisteme göre, iç hatlarda ekonomi sınıfında uçan yolcular, son dakika bileti için en fazla 450 lira ödeyecek.