Almanya bakın nasıl tutuştu

Türkiye Doğu Akdeniz’deki faliyetlerini engellemnek için ambargo kartını devreye sokan ve taslak bir anlaşma yapan Avrupa Birliğine karşı elindeki önemli kozlardan birini devreye aldı ve Avrupa Ülkeleri vatandaşı olan yabancı D’eaş’lıları ülkelerine göndermeye başladı bundan ilk nasibini alan ülke Almanya oldu Türkiye’deki geri gönderme merkezinde işlemleri tamamlanan Alman vatandaşı 2 Yabancı T’eröristi uçakla Frankfurt’a gönderildi. […]

 Almanya bakın nasıl tutuştu

05.02.2020 - 20:35

Güncelleme : 05.02.2020 - 20:35
25.299 views

Türkiye Doğu Akdeniz’deki faliyetlerini engellemnek için ambargo kartını devreye sokan ve taslak bir anlaşma yapan Avrupa Birliğine karşı elindeki önemli kozlardan birini devreye aldı ve Avrupa Ülkeleri vatandaşı olan yabancı D’eaş’lıları ülkelerine göndermeye başladı bundan ilk nasibini alan ülke Almanya oldu Türkiye’deki geri gönderme merkezinde işlemleri tamamlanan Alman vatandaşı 2 Yabancı T’eröristi uçakla Frankfurt’a gönderildi.

MERKEL RESMEN T’UTUŞTU

T’eröristlerin sınır dışı edilmesinin ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel’den önemli bir açıklama geldi Akşam saatlerinde işlemleri tamamlanan 2 kadın YTS, Göç İdaresi’ne ait bir araçla ve jandarma eşliğinde İstanbul Havalimanı’na getirildiler Burada bir süre bekletilen 2 kadın, saat 20.45’te Frankfurt’a hareket eden uçağa bindirildiler. Uçak daha sonra İstanbul Havalimanı’ndan hareket etti.

Türkiye’den ülkelerine sınır dışı edilen Alman uyruklu yabancı t’eröristlerin Almanya’da g’üvenlik değerlendirmesinden geçirildiği belirtildi.

MERKEL’DEN AÇIKLAMA: DEVREYE SOKARIZ

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan Felix T’shisekedi ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Almanya’ya sınır dışı edilen vatandaşlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Merkel, bu kişilerle ilgili T’erörle M’ücadele Merkezinde güvenlik birimleri tarafından güvenlik değerlendirmesi yapıldığını söyledi.

DEVREYE SOKARIZ

Böylelikle bu kişilerin bir t’ehdit oluşturmaması sağlanıyor.” diyen Merkel, aksi bir durum yaşanması halinde de olağan mekanizmaların devreye sokulacağını kaydetti Türkiye’nin sınır dışı ettiği Irak kökenli Alman uyruklu 7 yabancı t’eroristin dün Berlin’e ulaşmıştı.