Gurbetçileri işten attılar

Avrupa’da yaşayan Türklere zulüm ve baskı her geçen gün artıyor bozkurt işareti yapan Gurbetçi Türkler işlerinden oldu böyle saçma yasaları sırf Türkiye düşmanlığından dolayı getiren Avusturya Türklerin kesin dönüş yapması için her türlü çirkefliği yapmaya başladı Viyana Belediyesinin şehir hatlarında çalışan 4 Türk otobüs şoförünün işlerine Bozkurt” işareti yaparken kaydedilmiş görüntüleri nedeniyle son verildi. Viyana […]

 Gurbetçileri işten attılar

01.02.2020 - 11:09

Güncelleme : 01.02.2020 - 11:09
1.381 views

Avrupa’da yaşayan Türklere zulüm ve baskı her geçen gün artıyor bozkurt işareti yapan Gurbetçi Türkler işlerinden oldu böyle saçma yasaları sırf Türkiye düşmanlığından dolayı getiren Avusturya Türklerin kesin dönüş yapması için her türlü çirkefliği yapmaya başladı

Viyana Belediyesinin şehir hatlarında çalışan 4 Türk otobüs şoförünün işlerine Bozkurt” işareti yaparken kaydedilmiş görüntüleri nedeniyle son verildi.
Viyana Şehir Hatları (Wiener Linien) Sözcüsü Christoph Heshmatpour, basına yaptığı açıklamada, Şehir Hatlarına ait bir otobüs parkında kaydedildiği tespit edilen görüntülerdeki “Bozkurt” işareti yapan 4 çalışanın işten çıkartıldığını söyledi.

Heshmatpour, görüntülerde yer alan ancak Bozkurt işareti yapmayan diğer şoförlere ilişkin de soruşturmanın sürdüğünü dile getirdi.

Dün, Viyana Şehir Hatlarında otobüs şoförü olarak çalışan ve Türk kökenli oldukları anlaşılan iş üniformalı birkaç kişinin otobüs parkında bir mutfakta şakalaşırken Bozkurt işareti yaptıklarını gösteren görüntüler sosyal medyada yer almıştı.

2019’dan beri bozkurt işareti yasak
Avusturya’da 1 Mart 2019’da “aşırıcılık ve siyasal İslam ile mücadele” gerekçesiyle aralarında Bozkurt sembolünün de bulunduğu, çeşitli gruplara ait işaret ve sembollerin kamuya açık yerlerde kullanımını yasaklayan “Sembol Yasası” yürürlüğe girmişti.

Türk Dışişleri Bakanlığı başta olmak üzere Avusturya’da yaşayan Türk ve Müslümanların tepki gösterdiği sembol yasasına aykırı davranılması durumunda 4 bin avroya kadar para veya bir ay hapis cezası öngörülüyor Türklere ve müslümanlara zulmün ve baskının her geçen gün arttığı Avusturya’da bu saçma cezalar büyük tepki çekiyor

Tüm gurbetçiler bu zulmün sona ermesi için Tepkimizi gösterelim B’eğenip Her yerde P’aylaşalım