Sağlık
Giriş Tarihi : 12-09-2020 15:16   Güncelleme : 12-09-2020 15:16

Diş ağrısına ne iyi gelir

Diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısına evde çözüm, diş ağrısını ne geçirir, diş ağrısına iyi gelen dua nedir? Diş ağrısı için doğal yöntemler nelerdir?

Diş ağrısına ne iyi gelir

Diş ağrısı mı çeken bilir. Sabahlara kadar diş ağrısından kıvraranların en çok merak ettiği sorulardır bunlar. Evde diş ağrısı geçirme yöntemlerini uygulamadan önce ilk yapılması gereken şey dişini temizlemek olmalıdır. Diş aralarına sıkışarak araya sebep olabilecek yiyecek kalıntılarını temizleme çalışmak gerekir.

Evde diş ağrısı nasıl geçer?

Diş ağrısının olduğu bölgeyi karanfil kullanarak uyuşturulmalıdır. Karanfil uyuşturucu etkisinden dolayı eski eskiden beri süre gelen diş ağrısına karşı uygulanan bir yöntemdir. Karanfil bakterileri yok etme özelliğine de sahiptir. Diş ağrısından kurtulmak için tane karanfil, toz karanfil ya da karanfil yağı kullanılabilmekte. Bakterileri yok etmenin bir değer yöntemi ise tuzlu su yapmaktır. Tuz bir iyileştirme sağlamak lakin ağızdaki bakterileri uzaklaştırır ve ağrıyan diş çevreleyen iltihaplı diş etindeki nemi alarak rahatlama sağlar. Bir yemek kaşığı tuzu 200 ml ılık suya karıştırınız bu karışımla 30 saniye boyunca ağzı gargara ediniz. Sarımsak ve soğan diş ağrısını alır mı? Sarımsak ve soğan halk arasında sıkça tercih edilen bir yöntemdir ve antibakteriyel özelliği sahip olmalarıyla bilinmekteler. Soğan ve sarımsak ağızdaki zararlı mikropları yok etmeye yardımcı olur. Bir diş sarımsağı ağrıyan dişin arasına koy ağrı hafifleyene karar beklet. Aynı şekilde kesilmiş küçük bir parça soğanın ağrıyan dişin üzerine yerleştir.

Diş ağrısı için okunacak dua

AdminAdmin