DÜNYA
Giriş Tarihi : 13-11-2022 12:34   Güncelleme : 13-11-2022 13:49

Dost Ülke'den karar

Türkiye'nin Avrupa'da dost ülkelerinin başında gelen bu yıl yani 2022 yılında Türkiye'ye en fazla direk yatırım yapan Ülkelerin en başında olan İspanya'dan çok konuşulacak bir Türkiye kararı geldi

Dost Ülke'den karar

Türkiye'ye bu yıl en fazla direk yatırım yapan ülke olan İspanya'dan Ülkemize çok güzel bir haber geldi Avrupa'daki en önemli dostlarımızın başında Gelen İspanya Türkiye'yi Savunma konusunda da yalnız bırakmadıİspanya'nın, Türkiye'nin hava savunmasına katkı için gönderdiği Patriot füze savunma sisteminin görev süresini uzattığı öğrenildi.

İSPANYA TÜRKİYE'Yİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADI

Alınan bilgiye göre, Suriye'den Türkiye'ye yönelik s'aldırı t'ehdidi kapsamında Nato'nun Türkiye'yi koruma çabalarını desteklemek üzere Hollanda'ya ait Patriot füze savunma sistemi, Adana'da 26 Ocak 2013'te konuşlandırıldı. Hollanda'dan Ocak 2015'te bu görevi devralan İspanya, o tarihten itibaren bu misyonu sürdürdü.

2023'E KADAR UZATMA KARARI ALDILAR

İspanya'nın, Türkiye'nin hava savunmasına katkı için gönderdiği, Adana'da konuşlu Patriot füze savunma sisteminin görev süresi bu yılın sonunda doluyorduİspanya, sistemin ve görevli askerlerin görev süresini Haziran 2023'e kadar uzattı.

TÜRKİYE'DEN İSPANYA'YA TEŞEKKÜR

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, İspanya S'avunma Bakanı Margarita Robles ile görüşerek, müttefiklik ruhuna uygun hareketleri ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiği İspanya'nın Avrupa Ülkeleri içerisinde Türkiye'nin gerçek dostlarından biri olduğunu dile getirdi

AdminAdmin