GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-08-2020 17:32   Güncelleme : 24-08-2020 17:32

EBA’ya nasıl giriş yapabilirim?

EBA Milli Eğitim Bakanlığının öğrencilerin eğitimine yardımcı olmak amacıyla geliştirilen ücretsiz bir eğitim portalıdır. EBA özellikle de koronavirüs sürecinde uzaktan eğitimin yapıldığı sanal bir okul olma özelliğine sahip olmuştu. Peki Eğitim Bilişim ağı Eba ne işe yarar? EBA’ya nasıl giriş yapabilirim? EBA şifre alma nasıl olur? İşte MEB EBA detayları.

EBA’ya nasıl giriş yapabilirim?

Eğitim Bilişim ağı yani kısa adıyla EBA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş çevrimiçi bir sosyal Eğitim Platformudur. Eba öğretmenleri ve öğrencileri ücretsiz dersler vererek eğitimlerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Öğretmenler eğitim Bilişim ağına kendilerinin hazırladıkları içerikleri yükleyebildikleri gibi diğer öğretmenlerin hazırladıkları not, sunum gibi içeriklere anında ulaşabilmekteler. Eba milyonlarca ziyarete ulaşarak büyük bir başarı örneği göstermiştir.

Eğitim Bilişim ağı Eba ne işe yarar?

Eba öğretmenler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır anca öğretmenlere sağladığı kolaylıklardan çok öğrenciler için faydalı bir sistem olması açısından önemlidir. Eba sayısız içerik olduğu için Eba'ya giriş yapan öğrenci oldukça zengin bir İçeriğe ulaşarak bu içerikleri tamamen ücretsiz olarak anında ulaşabilmektedir. Peki Eba’ya nasıl giriliş, EBA giriş şifresi nasıl alınır? EBA’da neler var? EBA nasıl Kullanılır?

EBA şifre alma?

Eba ile ilgili Giriş yapabilirim önce eba'dan Veli'nin telefonuna gelen SMS deki Şifreyi gir Eğer telefona SMS gelmediyse Eba'ya giriş yapabilmek için hesap oluşturmak gerekiyor. Bunun için eba.gov.tr adresindeki öğrenci düğmesine açılan alandan da EBA hesabı oluştur düğmesine tıklamalısınız. İstenen bilgileri girdikten sonra giriş yap düğmesine tıklayabilirsin. Ardından Eba'ya bundan sonra giriş yapmak için kullanacağım şifreyi belirleyerek şifre oluşturduğu sekmesini tıklamalısın. Şifreni başarıyla oluşturdum artık Eba'ya giriş yapabilirsin.

AdminAdmin