GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-11-2022 23:07   Güncelleme : 09-11-2022 12:35

Fidan Açıklaması

Yunanlar resmen Türkiye ile yatıp kalkıyor Türkiye'nin attığı her adım yaptığı her hamleye Yunanlardan bir açıklama geliyor bu kez Yunanlara Mit Müsteşarı Hakan Fidan batmış

Fidan Açıklaması

MİT Başkanı Fidan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt dışı temaslarında yer almasına dair dikkat çeken bir analiz yayınlandı. Yunan komutan, bu durumun kendilerini 'kaygılandırdığını' söyledi Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) başarılı faaliyetleri, Yunanistan'da konuşuluyor Yunan Korgeneral Lazaros Kambouridis, MİT'in yeni operasyonel rolünün Atina için ne anlama geldiğine dair konuştu.

Yunan komutanın analizi


Kambouridis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özellikle yurt dışındaki resmi ziyaretlerinde MİT Başkanı Hakan Fidan'ın varlığına işaret etti Korgeneral Kambouridis, "Erdoğan'ın tüm resmi ziyaretlerinde ve yabancı ülkelerdeki temaslarında MİT Başkanı Hakan Fidan'ın varlığı endişe verici bir nokta." dedi.

Atina'da MİT alarmı
MİT'in operasyonel yetenekleri nedeniyle Yunanistan'ın alarm durumuna geçmesine dair ifadeler kullanıldıPentapostagma'nın haberine göre, Kambouridis, MİT'in sınır ötesinde de operasyonlara katıldığına dikkati çekti.

"Türk çıkarları için önemli kabul ediliyor"


Türk hükümetinin, MİT'in "aşırı grup ve örgütlerle olan yeraltı bağlantılarının ortaya çıkarmasına" öncelik verdiği vurgulandıYunan Korgeneral, "MİT'in Irak'taki rolü, hem siyasi hem de operasyonel düzeydeki gelişmeleri etkilemesinden dolayı Türk çıkarları için önemli kabul ediliyor. MİT, Kuzey Irak'ta PKK liderlerine yönelik silahlı operasyonlar düzenledi." tespitlerinde bulundu.

"Ankara'ya üstünlük sağladı"
NATO'ya katılmak isteyen İsveç ve Finlandiya'dan iadesi istenen isimlerle ilgili MİT'in önemli bir görev üstlendiği, bunun da masada Ankara'ya üstünlük sağladığına dikkat çekildi Kambouridis ayrıca, "MİT, Türkiye'deki İsrail vatandaşlarının güvenliğine yönelik operasyonlarından bu yana Ankara-Tel Aviv ilişkilerinin yeniden kurulmasında önemli bir rol oynadı." ifadesini kullandı.

AdminAdmin