GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-08-2020 14:42   Güncelleme : 12-08-2020 14:42

Okullar açılıyor mu? Okullar ne zaman açılacak? Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı?

Son dakika haberi… Okullar ne zaman açılacak? Sorusunu milyonlarca öğrenci ve veli tarafından merak edilmekte. Koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz dönemin ikinci yarısından itibaren eğitim ve öğretim EBA TV üzerinden online olarak yapılmıştı. Haziran ayının ortalarında karne alan öğrenciler yaz tatilinin sonuna yaklaşırken arkan corona virüs vakaları sonrası 31 Ağustos’ta açılması planlanan okulların açılıp açılmayacağı merak konusu olmaya. Devam ederken Bilim Kurulu’nun vereceği karar okulların açılmasında etkili olacak. Okullar açılacak mı? Okullar açılıyor mu? Okullar ne zaman açılacak? Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı?

Okullar açılıyor mu? Okullar ne zaman açılacak? Okullar 31 Ağustos’ta açılacak mı?

Son dakika haberine göre, 31 Ağustos’ta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılması düşünülen okulların açılıp açılmamasına ilişkin kararın  Bilim Kurulu toplantısı sonrası, Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca tarafından açıklanması bekleniyor.

Milyonlarca 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11 ve 12. Sınıf öğrenci ve velilerin gözü kulağı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısından çıkacak okulların açılıp açılmayacağına ilişkin kararda. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, daha önce yaptığı açıklamada 2020-2021 eğitim öğretim yılı takvimini açıklamıştı. Bakan Ziya Selçuk’un açıklamasına göre, özel okullar 17 Ağustos pazartesi günü yüz yüze telafi eğitim için ders başı yapacakken, . 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11 ve 12. Sınıf öğrenciler için okullarsa 31 Ağustosta açılması planlanmıştı. Ancak 1 Haziran itibayriyle normalleşme sürecine girilmesinden sonra koronavirüs günlük vaka sayılarında ciddi yükselişler söz konusu olurken, gözler bir kez daha Milli Eğitim Bakanlığına çevrilmişti. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan değerlendirmede okulların açılıp açılmamasına Bilim Kurulunca yapılacak toplantı sonrası karar verileceği açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yapılan son dakika açıklamasında "Bilim Kurulu kararını bekliyoruz" açıklamasını yapmıştı.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 31 Ağustos’ta online olarak (EBA TV ve MEB E OKUL EBA internet üzerinden) okulların açılacağını 21 Eylül’de ise yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurdu. Ayrıca Bakan Selçuk, 17 Ağustos’tan itibaren isteyen özel okulların uzaktan eğitime başlayacağını da vurguladı.

AdminAdmin