Merkel’den çıkış geldi

Ç'inden sonra v'irüs en çok Avrupayı Vurdu İtalya Ardından İspanya sonra Fransa ve Almanya'da hergün binlerce vaka görülmeye başlandı

 Merkel’den çıkış geldi

28.03.2020 - 15:12

Güncelleme : 28.03.2020 - 15:12
20.117 views

K’orona ile mücadelede şu an için en etkili yol test Testi pozitif çıkan kişiler toplumdan izole edilerek insanlığın başına bela olan bu v’irüsün yayılımının önüne geçilmiş olunuyor. Bu konuda Merkel hükümeti çıtayı yükseltme kararı aldı. Almanya’da bir günde 200 bin yeni tip koronavirüs testi yapılması hedefleniyor.

Almanların önemli Der Spiegel dergisinin haberinde Başbakan Angela Merkel’e sunulan İçişleri Bakanlığının gizli raporunda, iki ay boyunca kamu yaşamında devam eden kısıtlamaların önemi vurgulandı ve en kötü durum senaryosunu önlemek için Güney Kore gibi çok sayıda k’orona v’irüs testi yapılması önerildi Uzmanlar tarafından hazırlanan raporda, 13 Nisan’dan itibaren günde en az 100 bin test yapılmasını ve bunu nisan sonunda 200 bine çıkarılması istendi.

NÜFUSUN YÜZDE 70’İ ENFEKTE OLABİLİR: 1 MİLYONDAN FAZLA ÖLÜM DEMEK

Raporda, kamusal yaşama sıkı kısıtlamalar getirilmemesi, v’irüs bulaşmış kişilerin yaygın testlerle tespit edilememesi ve izole edilememesi durumunda, nüfusun yüzde 70’inin enfekte olacağı böylece en kötü durum senaryosunun gerçekleşebileceği bunun da hastanelere aşırı yüklenme ile koronavirüsten 1 milyondan fazla ölüm anlamına gelebileceği ifade edildi.

“300 İLE 500 BİN TEST YAPMA İMKANINA SAHİBİZ”

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn ise önceki gün yaptığı açıklamada, haftada 300 ila 500 bin test gerçekleştirme imkanına sahip olduklarını bildirmişti Burdan Avrupa’da yaşayan milyonlarca Gurbetçi türke sesleniyoruz lütfen evlerinizde kalınız gerekmedikçe dışarı çıkmayınız