Özdil’den İmamoğlu açıklaması

Günlerdir tartışmalara konu olan Türkiye Elazığda ve Malatya’da yitip giden 40 tan fazla cana üzülürken tatile çıkıp birde pişkin pişkin Ömür gelip geçiyor tatil yapmaya ihtiyacım var diyen İmamoğluna Kendi cephesinden en sert tepki Yılmaz Özdil’den geldi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ depremi sonrası Palandöken’e tatile gitmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Son olarak […]

 Özdil’den İmamoğlu açıklaması

31.01.2020 - 11:48

Güncelleme : 31.01.2020 - 12:06
17.514 views

Günlerdir tartışmalara konu olan Türkiye Elazığda ve Malatya’da yitip giden 40 tan fazla cana üzülürken tatile çıkıp birde pişkin pişkin Ömür gelip geçiyor tatil yapmaya ihtiyacım var diyen İmamoğluna Kendi cephesinden en sert tepki Yılmaz Özdil’den geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ depremi sonrası Palandöken’e tatile gitmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Son olarak bugünkü yazısında konuyu ele alan Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, İmamoğlu’na tepki göstererek “O hassas günde tatile gidersin, kaybedersin!.” dedi.

Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik deprem sonrası henüz enkazdan insanlar çıkarılmamışken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı kayak tatili konuşulmaya ediyor.

“Benim yaşama bakışım bu. Burada yapılmış hiçbir hata yok” diyen İmamoğlu, ailesine zaman ayırmak zorunda olduğunu belirterek “Benim kutsalım bu” sözleriyle kendisini savundu.

İmamoğlu tatile gitmeyen seçmen ile kazandı iddiası
Tartışmalarla ilgili muhalif yazarların ne diyeceği merak konusuydu. Sözcü yazarı Yılmaz Özdil de İmamoğlu’nu sert dille eleştirdi. Bugünkü yazısında vatandaşların İmamoğlu için 23 Haziran İstanbul seçimlerinde tatilini bırakıp sandığa koşmasını hatırlatan Özdil, şu ifadelere yer verdi:

İMAMOĞLUNA HİÇ YAKIŞMADI
“Tatil her insanın hakkı.. Hele ki aileyle tatil, ne mutlu, en doğal hakkı.. Ama bazı günler vardır ki, tatile gitmemen gerekir.. O hassas günde tatile gitmezsin, İstanbul’u kazanırsın.. O hassas günde tatile gidersin, kaybedersin!. Ve şimdi maalesef “Sömestr tatiliydi, 25 gün önceden tatilimi planlamıştım, o güne denk geldi, Palandöken’e gittim, hayat gelip geçiyor” filan Hakikaten yakışmadı..”