Sabri Demir kimdir nerelidir?

Resmi Gazete son dakika atama kararları. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama ararlarına göre, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına Sabri Demir getirildi. Sabri Demir’in Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olmasıyla birlikte Sabri Demir kimdir, nerelidir? Sabri Demir hangi görevlerde bulundu? Sorularının sorulmasına neden oldu. Peki Sabri Demir kimdir? Sabri Demir aslen nerelidir? İşte Sabri Demir hayatı biyografisi.

 Sabri Demir kimdir nerelidir?

27.08.2020 - 5:18

Güncelleme : 27.08.2020 - 17:04
354 views

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı olarak atanan Sabri Demir kimdir, hangi görevlerde bulundu?

Sabri Demir kimdir?

Sabri Demir, aslen Bosna Herseklidir. Sabri Demir, Bosna Hersek’te Sarayevo da eğitim gördüğü dönemde Bosna-Sırp savaşın başlamasıyla birlikte eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı. Sabri Demir, savaşın sürdüğü o dönemde Suriye’ye gidip Arapça eğitimine devam etti.

Sabri Demir hangi görevlerde bulundu?

Sabri Demir, Türkiye’de önemli mevkilerde görev üstlendi. 2009 yılında Başbakanlık Basın ve halkla ilişkiler müşavirliğine atanan Sabri Demir, 2013 yılında Başbakanlık Müşavirliğine atanarak o dönemde Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Balkanlardan sorumlu danışmanı olarak görevi üstlendi. Sabri Demir, Recep Tayyip Erdoğan’ın Balkanlardaki tüm çalışmalarında büyük katkı sağladı.

Demir, Erdoğan’ın 2014 Cumhurbaşkanlığına seçilmesinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Danışmanı olarak atandı. 27 Ağustos 2020’de de Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olan Sabri Demir evli ve 2 çocuk babasıdır. Çok iyi derecede Boşnakça, Makedonca, Arnavutça, iyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.